INFORMACJE O BLOGU

Gotuj z Ziemniakiem

Juventus Turyn

Serie A TIM

Włochy, 2016/2017

Ten manifest użytkownika SuperZiemniak przeczytało już 1498 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 16 z nich.

MÓJ BLOG

 Skrobię ten manifest po półrocznej przerwie w pisaniu tych lekko przydługich form chwalenia/żalenia się karierą w FM. Potrzebuję jednak jakiegoś bodźca (nie mylić z bolcem, to do Ciebie zachi), aby wziąć się za grę w najnowszy twór SI, a takim bodźcem zawsze było dla mnie pisanie. Siedemnastkę uważam za bardzo udaną część, mimo braków w tłumaczeniu i paru irytujących błędów silnika meczowego (np.: za duża liczba centro-strzałów) jest w końcu grywalna, a człowiek potrafi przy niej cieszyć michę od czasu do czasu. Tego brakowało w poprzedniej edycji tej gry, która irytowała ponad wszelkie standardy i zawierała karygodne błędy w silniku meczowym.
 No, ale do rzeczy. Niby FM 17 jest fajny, a rozegrałem dopiero niecałe 3 sezony? Tak. Zmęczenie materiału, brak chęci odpalenia gry na dłużej niż jedno czy dwa spotkania, przydługi okres przygotowawczy lub przerwa zimowa, itp. To wszystko się nawarstwiło i mam nadzieję, że przelewanie perypetii mojego menago na papier w przerwach od gry, pozwoli mi dłużej zachować świeżość bez mycia. Jednak co dwa bodźce, to nie jeden, dlatego potrzebuje jeszcze jednego - wyzwania. I tutaj wkracza The Giant 55. Co to jest? Już tłumaczę.

 W poszukiwaniu, górnolotnie mówiąc, natchnienia do gry postanowiłem poszukać jakiegoś ciekawego projektu na forum SI. I znalazłem - FM-17 The Giant 70 Challenge (pomysł użytkownika TheEarl, hiperłącze w nazwie). Wymaga ono dodatku claassena, który dodaje więcej grywalnych lig z Afryki, Oceanii czy Azji oraz sporej ilości czasu. Jego celem jest uzbieranie 70 trofeów (pełna lista w odnośniku) na całym świecie:
- 25 wygranych w najwyższych ligach krajowych (min. 3 ligi na każdym kontynencie, co daje 18 różnych mistrzostw)
- 25 wygranych w krajowych pucharach (min. 10 klubów musi brać udział) w co najmniej 20 różnych krajach.
- 10 wygranych pucharów kontynentalnych (każdy puchar wygrany min. raz) - wszystkie LM na kontynentach, Liga Europy, Klubowe Mistrzostwa Świata itp.
- 10 zdobyczy reprezentacyjnych (każde rozgrywki wygrane min. jednokrotnie) - Mistrzostwa Świata, Olimpiada, Liga Narodów UEFA itp.

 Sami przyznacie, że wyzwanie wygląda zacnie. Dodajcie do tego, że należy zacząć jako anonimowy (bez kariery piłkarskiej i bez licencji) i bezrobotny menadżer (lat 19-20). To nam daje rozrywkę na jakieś 50-60 sezonów przy dobrym wietrze. Dla mnie to za długo, a nie lubię też błąkać się poza Europą. Pozwoliłem sobie ułatwić, skrócić i uprzyjemnić rozgrywkę. The Giant 55 składa się na samą rozgrywkę w Europie. Należy zdobyć 55 trofeów na naszym kontynencie: 
- 25 wygranych w najwyższych ligach krajowych (min. 15 różnych krajów)
- 25 wygranych w krajowych pucharach (min. 15 różnych krajów)
- 4 wygrane puchary kontynentalne (min. jeden raz LM i LE)
- 1 zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata

 Jednak, żeby jeszcze trochę przyspieszyć rozgrywkę, zacznę jako bardzo znany menadżer (najwyższa licencja i doświadczenie) oraz na początku obejmę jakiś wielki klub z lig TOP 5. Zbyt duże uproszczenie? To i tak daje nam (a raczej mi) minimum 25 sezonów gry, a w życiu tylu nie rozegrałem na jednym zapisie, a całkiem możliwe, że i w pojedynczej edycji FM nie uzbierałbym takiej ilości.
Stworzyłem więc bazę danych (duża, wszystkie ligi europejskie przynajmniej na podglądzie, kluczowi piłkarze reprezentacyjni i ligowi z wszystkich kontynentów), swoje alter ego i ruszyłem do akcji. Pierwszy przystanek - Turyn. Juventus Turyn.

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2017 by FM Revolution